Home » Masaj Çeşitleri » Yüz Masajı

Yüz Masajı

Cilt Masajı İstanbulEn çok değer verip, özen gösterdiğimiz bölgemiz şüphesiz yüzümüz. Yaşlanma belirtileri, stres, bitkinlik vs. ilk yüzünüzde kendini gösterir. Örneğin sabah kalktığınızda yüzünüzde mat ve cansız bir görüntü vardır. Bu görüntü, gece boyunca yavaşlayan kan dolaşımından kaynaklanmaktadır. Yüz masajını masöz, Masör veya estetisyenler yapabilir. Eğer teknikleri ve yöntemini biliyorsanız, kısmende olsa kendi kendinize de yapabilirsiniz.

 

Düzenli olarak Yüz Masajı yapıldığında, ciltteki kırışıkların önemli ölçüde azaldığı söylenmektedir. İyi bir Yüz Masajı gergin kasları gevşetir, baş ağrılarının azalmasına yardımcı olur, yüzdeki kan dolaşımını artırarak cildin daha canlı ve genç görünmesini sağlar. Masajın verdiği rahatlık ile pozitif bir görünüme sahip oluruz. Günlük yaşamın kargaşasından, stresinden yorgun düşen bedenimiz, tüm tepkisini yüzümüze vurur. Parmak uçlarınızla başınıza veya alnınıza yaptığınız kısa bir masajın bile size ne kadar iyi geldiğini göreceksiniz.

 

Masajdan önce eller iyice dezenfekte edilmeli, masaj yaptıracak kişinin makyajı silinip yüzü temizlendikten sonra, cildine uygun bir krem ile masaj yapılmalı. Hareketlere akıcılık vermesi açısından, çok az miktarda masaj yağı da kullanılabilir. Yüz masajının süresi 15 – 30 dakika arası değişmekte olup, ücreti ise Klasik Masajın yarı fiyatı kadardır. Masaj dışında, yüz egzersizleri de yapabilirsiniz.

Yüz masajı yaptırmak için iletişim bölümündeki telefon numaramdan irtibat kurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sertifikalı Masör başlıklı makalemizde Masaj Sertifikası, Masaj Sertifikası Nasıl Alınır ve Masör Sertifikası hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

Scroll Up