Home » Uyguladığım Masajlar

Uyguladığım Masajlar

Klasik İsveç Masajı

klasik-isvec-masajiKlasik İsveç Masajını ortalama 90 dakikalık bir sürede yapıyorum. Yatak, sedye ve yerde yapılabilir. Tüm masaj türlerinin temeli olup, insanı en çok rahatlatan masajdır. 90 dakikalık bir Klasik Masaj ile tüm haftayı daha rahat geçirebilirsiniz. Klasik Masajda ayak ucunuzdan, başınıza kadar tüm bölgelere ve kas gruplarına masaj uygulanır. Özellikle masa başı çalışanlarında oluşan sırt, omuz, boyun ağrılarına iyi gelmektedir. Kişiler tarafından en çok talep edilen masaj olup, fiyatı da diğer masajlardan yüksektir. Yorgun olduğunuzda tercih edebilirsiniz. Kan dolaşımını hızlandırır, dinçlik verir. Yanımda getirdiğim mango, yasemin, portakal, vanilya yağları ve mumlar eşliğinde, yatak odanızın loş ve serin ortamında 1,5 saatlik bir klasik masaj ile maksimum rahatlık ve mutluluğa ulaşacaksınız.


Tantra Masajı

tanrik masaj

Yoni Masajı, G Noktası Masajı, Sensitive Masaj, Kundalini Masaj ve Body to Body masajlarının karışımında oluşan, minimum 2 saat süren eşsiz bir ritüeldir Tanta Masajı. Bu masajdaki temel amaç, kişide var olan cinsel enerjinin açığa çıkarılmasıdır. Diğer  masaj türlerinin aksine, Tantra Masajı’nda kaslara baskı uygulanmaz. Tıpkı okşuyormuş gibi, çok yavaş ve yüzeyseldir. Amerika, Brezilya ve bazı Avrupa ülkelerinde oldukça popüler ve Tantra Masajı hizmeti veren işletmelerin sayısı fazladır. Ben de Hindistan’da aldığım Tantra Masajı eğitimi ile İstanbul’da hizmet vermekteyim. Tantra Masajı ile ilgili daha kapsamlı bilgilere ulaşmak için, alttaki web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

http://www.tantramasaji.com/


Hamile Masajı

gebe masajı

Konusunda uzman kişiler tarafından yapılması gereken, hem anne hem de bebek sağlığı açısından önemli bir masaj türü Hamile Masajı. Hamileliğin 8. ayına kadar uygulanabilen, gerginlik, şişlik, ödem ve ağrıların hafifletilmesi açısından oldukça faydalıdır. Masaj süresi 45-60 dakika arası değişmekte olup, sedyede veya bir sandalyede yapılabilir. Özellikle bel, sırt, omuzlar ve boyun bölgesine daha fazla yoğunlaşmak gerekir masaj esnasında. Aşırı sert ve ani hareketlerden kaçınılıp, masaj yapılan bölgeye göre baskı uygulanmalı. Hamile masajını SPA salonu yerine evinizde yaptırmak sizin için daha iyi bir seçenek olabilir.


Anti-Selülit Masajı

selülit masajı

Eğer aşırı kilolu değilseniz veya genetik bir selülit probleminiz yok ise, etkili ve düzenli bir masaj ile Selülitleri yok denecek kadar azaltmak mümkün olabilmekte. Örneğin sol fotoğraftaki gibi bir selülit yoğunluğu, 4 ila 6 hafta arasında değişen bir sürede Selülit Masajı uygulanarak sağ taraftaki görüntü gibi daha pürüzsüz hale gelebiliyor. Aşırı kahve tüketimi, alkol, sigara, dengesiz beslenme, hareketsiz yaşam gibi bir çok neden selülit oluşumunu etkilemekte. Selülit masajı ortalama 20-30 dakika sürmektedir. Masaj programına başlamadan önce selülitli bölgenin değerlendirilmesi gerekli olup, ilk değerlendirme ücretsiz yapılmaktadır.


Thai Masajı

thai masörThai Masajı ya da Tay Masajı. Kökeni Uzak Doğuya dayanan, o ülkelerde daha çok tedavi amaçlı kullanılan bir masaj türüdür. Yerde geniş minder üzerinde veya yarı sert bir zeminde yapılır. Biraz sert bir masaj olduğu söylenebilir. İyi eğitim almamış kişiler tarafından yapılırsa, sakatlanmalara sebep olabilir. Germe, esnetme, çekme gibi teknikler kullanılır. Tercih edilme sırasına göre Klasik Masajdan sonra gelen ikinci masajdır. Thai Masajında her hangi bir yağ kullanılmaz. İnce, rahat ve pamuklu kıyafetler üzerinden masaj yapılır. Süre yaklaşık bir saat olup, fiyatı klasik masaj ile aynı civardadır. Eklem ağrılarında ve gergin kasların gevşetilmesinde tercih edilebilir.


Aromaterapi/Relax Masajı

Relax Masajı İstanbulAromaterapi Masajı dinlendirici, rahatlatıcı özelliği olan bir masajdır. Aromatik yağlar ve hoş kokular eşliğinde, hafif tempoda, fazla baskı uygulanmadan yapılır. Zihinsel yorgunluklara ve strese karşı çok iyi gelir. Masaj yapılırken uykuya dalmanız muhtemeldir 😉 Ortalama 70 dakika süren, huzur dolu bir masaj. Fiyat olarak yine klasik masaj ile aynı fiyatlardadır. Yatakta, sedyede veya yerde yapılabilir. Ağır hareketlerle vücudun bir çok bölgesine masaj uygulanır. Aşırı stresli işi olanlar, sinirli ve gergin olanlar, üzerindeki negatif enerjiyi atmak isteyenler tercih edebilir.

Scroll Up