Home » Masaj Çeşitleri » Thai Masajı

Thai Masajı

Thai Masajı İstanbul - Tay Masajı - Thailand MassageThai Masajı, yarı sert bir zemin üzerinde masaj yağı kullanılmadan ve kıyafetler ile yapılan bir masaj türüdür. Tayland veya Tay Masajı olarak da adlandırılabilir. Uzakdoğu felsefesine dayanır ve Thailand‘ın geleneksel medikal masajıdır. Bazıları, tembeller için Yoga olduğunu söyler. Thai Masajı germe, çekme, esnetme ve baskı hareketlerinden meydana geldiği için, biraz sert masajdır. Mutlaka eğitimini almış bir masör tarafından uygulanmalıdır. Yanlış yapılan bir hareket, vücudunuzun zarar görmesine sebep olacaktır. Belirtmekte fayda var, aşırı kilo problemi olanlar bu masajı yaptırırken zorlanabilirler. Ayrıca vücudunuzda platin, ameliyat, kırık, çıkık vs gibi bir durum var ise mutlaka terapiste belirtin.

Thai Masajının Faydaları Nelerdir ?

Eğer daha önce hiç Masaj yaptırmadıysanız, ilk masaj deneyiminizi Thai Masajı ile yaşamanızı kesinlikle tavsiye etmem. Masajdan ve Masörden nefret edebilirsiniz 🙂 Ben masajı ilk defa Tayland‘da yaptırdım, üstelik Thai Masajı ile. Ertesi gün bütün kaslarımda ağrı vardı ama aynı zamanda kendimi kuş gibi de hafif hissediyordum ve 1 hafta bu rahatlığı bedenimde hissettim. Thai Masajında yaklaşık 60 çeşit hareket bulunmakta ve ortalama 1,5 saat civarı sürmektedir. Tay masajında kas ve eklemlere yapılan preslerle vücudun enerji akışı dengelenir, gerginlikler azalır, hem zihinsel hem de bedensel bir rahatlama meydana gelir. Düzenli ugulanan Tay Masajından sonra, vücut elastikiyeti de önemli ölçüde artacaktır.

Thai Masajı veya Tantra Masajı yaptırmak için, iletişim bölümünden irtibata geçerek randevu alabilirsiniz. İstanbul‘da yaşıyorum, Profesyonel Tantrik Masaj Terapisti olarak haftanın 7 günü evinizde ya da kendi yerimde Tantra Masajı Terapileri uyguluyorum.

Bir önceki yazımız olan Sertifikalı Masör başlıklı makalemizde Masaj Sertifikası, Masaj Sertifikası Nasıl Alınır ve Masör Sertifikası hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

Scroll Up