Home » Masaj Çeşitleri » Shiatsu Masajı

Shiatsu Masajı

Shiatsu Masajı İstanbulShiatsu Masajı; kökeni Japonya’ya dayanan, Japonca da parmakla baskı anlamına gelen, bedenin bozulan dengesini onarmaya yarayan bir terapi türüdür. Shiatsu Masajı, ince ve pamuklu kıyafetler üzerinden, herhangi bir yağ kullanılmadan, yarı sert bir zemin üzerinde Masör tarafından uygulanır. Bu masajda ağırlıklı olarak her iki elin baş parmağı kullanılır fakat kişinin ihtiyacına göre el ve dirsekler de kullanılabilir.

 

Vücudumuzdaki enerji akışı çeşitli sebeplerden dolayı bozulabiliyor. Enerji akışındaki dengesizlik de bir çok rahatsızlığa sebebiyet vermekte. İnsan bedeninde el, kol, ayak, baş, sırt, göğüs gibi bir çok bölgede Shiatsu noktaları bulunmakta. Shiatsu Terapisinde bu noktalara yapılan baskılar ile, enerji dolaşımının ve vücut dengesinin normale dönmesine yardımcı olduğu gözlemlenmiştir. Uzakdoğu’da çok yaygın olan ve tedavi amaçlı da kullanılan Shiatsu Masajı ülkemizde pek bilinmemekte. Kısmen sert bir masaj olsa da, masaj yaptıran kişinin fiziki durumuna göre baskının şiddeti, orta veya sert olarak ayarlanabilmelidir. Shiatsu Terapisi yaklaşık olarak 50 – 80 dakika arası sürmekte.  Ortalama fiyatı ise Klasik Masaj ile aynı aralıktadır. Shiatsu masajının; kronik hastalıklara, sindirim sorunlarına, uyku düzensizliklerine, ruhsal sorunlara, baş ağrılarına, kas ve eklem ağrılarına, doku sertleşmelerine, romatizma ve kireçlenmelere, yüz felci, düzenli yapıldığında duruş bozuklukları gibi rahatsızlıklara iyi geldiği söylenmekte.

Shiatsu Masajı yaptırmak için, iletişim bölümünden irtibata geçerek randevu alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sertifikalı Masör başlıklı makalemizde Masaj Sertifikası, Masaj Sertifikası Nasıl Alınır ve Masör Sertifikası hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

Scroll Up