Home » Masör » Sertifikalı Masör

Sertifikalı Masör

Profesyonel Sertifikalı MasörSertifikalı Masör veya Sertifkalı Masöz olarak çalışabilmek için; Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Masaj Sertifikası almış olmak gerekmektedir. Bu masaj 256 saat ve 608 saat olmak üzere ikiye ayrılır. 256 saatlik Masör / Masöz Eğitimi, klasik masaj teknikleri olarak adlandırılır ve temel masaj öğretilir. 608 saatlik Masaj Eğitimi ise Modüler Masör-Masöz eğitim programı olarak tanımlanmakta olup, Profesyonel Masaja yönelik eğitimdir. 608 saatin içerisinde Klasik İsveç Masajı, Thai, Shiatsu, Refleksoloji, Aromaterapi, Sıcak Taş Masajı gibi bir çok Masaj Türü öğretilmekte. Apostil yaptırıldığı takdirde uluslararası geçerliliğe sahip.

 

Masaj eğitimleri, ücretli olarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı özel kurslarda ve ücretsiz olarak da Halk Eğitim Merkezlerinde verilmektedir. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız, İSMEK ‘te ücretsiz olarak 256 saatlik Klasik Masaj Teknikleri Kursu vermektedir. Ben de hem İSMEK ‘ten hem de özel kurstan MEB onaylı 256 saat ve 608 saatlik belgelerimi aldım. Bu eğitimleri alan kişiler otellerde, SPA salonlarında ya da bireysel olarak çalışabilirler. Gerekli eğitimleri almadan ve Masaj Tekniklerini öğrenmeden Masaj Hizmeti veren kişiler, çeşitli yaralanmalara veya kalıcı hasarlara sebebiyet verebilirler. Masaj hizmeti almadan önce, size Masaj yapacak kişinin Masör Sertifikası olup olmadığını sorun hatta görmek isteyin. Şunu da belirtmekte fayda var; her sertifikası olanın iyi bir Masaj Terapisti olduğu sonucuna varamayız. Daha çok severek ve isteyerek yapmak gerekir.

Bir önceki yazımız olan Masaj Yaptırmak İstiyorum başlıklı makalemizde Evde Masaj Yapan Masör, Evimde Masaj Yaptırmak İstiyorum ve Masaj Yaptırmak İstiyorum İstanbul hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

One Response so far.

  1. Derman dedi ki:

    Slm ben Antalya dan derman özel masörlük yapıyorum boş zamanlarımda yapıyorum antalya dan isteyen irtibat kurabilir.

Scroll Up