Home » Masör » Masaj Terapisti

Masaj Terapisti

istanul masaj terapisi masörMasaj uygulayan kadın ve erkeklere Masaj Terapisti denir. Halk arasında kadınlar masöz, erkekler ise masör olarak bilinir. Masaj Terapisti Eğitimi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş özel masaj kurslarında verilmektedir. MEB onaylı Masaj Terapisti Sertifikasına sahip olabilmek için; büyük bir kısmı pratik olmak üzere, 608 saatlik teorik-pratik eğitim alınması zorunludur. Profesyonel Masaj Terapisti olabilmek için bu eğitimi tamamlayarak, eğitim sonundaki sınavdan başarılı olmalısınız.

 

608 saatlik eğitimin içerisinde Klasik Masaj, Aromaterapi Masajı, Thai Masajı, Shiatsu Masajı, Sıcak Taş Masajı, Refleksoloji Masajı gibi masaj çeşitleri hakkında eğitimler verilir. Alacağınız bu 608 saatlik masaj sertifikası ile, Apostil yaptırarak yurt dışında da çalışabilirsiniz. Bu eğitimleri tek olarak da alabilirsiniz özel kurslarda. Örneğin sadece refleksoloji masajı öğrenmek istiyorsanız, daha kısa sürede sadece bu masaj için eğitim de alabilirsiniz bir kurs merkezinde, fakat bu tek masajlık eğitimlerin sertifikası Milli Eğitim Bakanlığından değil, eğitimi aldığınız kurumdan verilir. Ayrıca İstanbul’da İSMEK tarafından da 256 saatlik Klasik Masaj Teknikleri eğitimi ücretsiz olarak verilmektedir. Verilen bu eğitime talep çok fazla olduğu için, çabucak doluyor kontenjanlar. İSMEK’in sitesinden kontrol edebilirsiniz eğitim programını. Tabi bu eğitimler esnasında ve sonrasında bolca pratik yaparak kendinizi geliştirmelisiniz. İyi bir terapistin, hem teknik bilgisi hem de anatomi bilgisi yeterli düzeyde olmalıdır. Gerekli altyapıya sahip olmayan kişiler tarafından masaj, sakatlanmalara veya kalıcı hasarlara yol açabilmektedir. Herkese aynı şiddet ile masaj uygulanmamalı, baskının derecesi kişinin fiziki durumuna göre belirlenmeli. Aşırı sert yapılan masajlarda, kılcal damar çatlamaları meydana gelebilmekte. Eğer kendi evinizde masaj hizmeti alacaksanız, masaj yapacak terapistin sertifikalarını görmek isteyin, size güven vermeyen kişilere mümkün olduğunca masaj yaptırmayın. Aksi takdirde verdiğiniz paranın karşılığını alamayabilirsiniz.

Masaj Terapisti İlanları

Masaj terapistleri genel olarak SPA Salonlarında, spor merkezleri gibi işletmelerde çalışmaktadırlar. Bazı terapistler ise spor kulüplerinde, sadece spor masajı yaparlar. Sporculara yönelik yapılan bu masajın eğitimi ise, Gençlik ve Spor bakanlığı tarafından verilir. MEB onaylı 608 saatlik sertifikamı Ankara’da özel eğitim kurumundan, Spor Masörlüğü sertifikamı ise Elazığ İl Spor Müdürlüğünden aldım. İnternette arama yaptığınızda bir çok masaj terapisti ilanı ile karşılaşabilirsiniz. Bir çoğunun eğitimsiz, belgesiz, masaj ile alakası olmayan vasıfsız insanlar olduğunu göreceksiniz. Masaj bir lüks ihtiyaçtır ve bundan maksimum fayda almak için donanımlı terapistleri tercih edin ki; hizmetten memnun kalasınız. Eğitimli bir masaj terapisti olarak, kendi yerinizde size özel masaj hizmetleri sunmaktayım. İstanbul ve yakın illerde masaj hizmeti almak için, iletişim bölümünden irtibat kurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Masör ve Masöz Maaşları başlıklı makalemizde Güncel Masör Maaşları, Masör Maaşları 2020 ve masörler ne kadar kazanıyor hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

One Response so far.

  1. Sam dedi ki:

    Cpl coming Istanbul 20-25 nov
    Looking for massage
    Plz provide yr contact details

Scroll Up