Home » Masaj Çeşitleri » İsveç Masajı

İsveç Masajı

Klasik İsveç Masajıİsveç Masajı Nedir; herkesin Klasik Masaj olarak bildiği ve en yaygın olan masaj türüdür. Literatürdeki adı İsveç Masajı olsa da, daha çok Klasik Masaj ya da Klasik İsveç Masajı olarak adlandırılır. İnsanlık tarihi boyunca uygulanmakta olan mevcut Masaj türlerinin temelini oluşturur. Bu masajdaki temel amaç; kan dolaşımını hızlandırmak, kaslardaki gerginliği azaltmak ve genel bir gevşeme sağlamaktır.

 

İsveç Masajı Nasıl Yapılır ?

 

Çıplak vücuda, çeşitli masaj yağları eşliğinde avuç içi ile uygulanır. Sıvazlama, Yoğurma, Friksiyon, Darbeleme ve Vibrasyon gibi 5 temel Masaj Tekniği kullanılarak, bölgesel veya tüm vücuda uygulanır. Kalp yönüne doğru derin basınçla ters istikamete ise çok hafif basınç olmak üzere ortalama 60 dakika ( Bende 100 dakika 😉 ) boyunca masaj yapılır. Klasik İsveç Masajı kişinin kendini çok daha zinde ve dinlenmiş hissetmesini amaçlamaktadır. Profesyonel Masör Coşkun ile evinizde Klasik İsveç Masajı hizmeti alabilir, iş hayatında daha dinç ve enerjik olabilirsiniz. İmkanlarınız elverdiği ölçüde, haftada 2 defa Klasik İsveç Masajı yaptırmanızı tavsiye ederim. İstanbul gibi bir keşmekeşin içerisinde, insan haliyle çok kolay stres topuna dönüşebiliyor. Stres ile mücadelede en iyi terapi yöntemlerinden biri de kuşkusuz Masajdır.

Bir önceki yazımız olan Sertifikalı Masör başlıklı makalemizde Masaj Sertifikası, Masaj Sertifikası Nasıl Alınır ve Masör Sertifikası hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

Scroll Up