Home » Masaj Çeşitleri » Hamile Masajı

Hamile Masajı

Coşkun KAYA – Profesyonel Masaj Terapisti

İstanbul’da yaşıyorum. Profesyonel Masaj Terapisti olarak hizmet veriyor, kendi evinizde ya da kendi stüdyomda Hamile/Gebe Masajı, Doğum Öncesi Masaj terapileri uyguluyorum. 

Not: İstanbul’da tüm bölgelerde haftanın 7 günü sabah saat 10:00 ile gece saat 03:00 arası kişiye özel masaj terapileri uyguluyorum. Hamilelik Masajını sizin kendi yerinize gelerek evinizde yapıyorum. Böylelikle hiç dışarı çıkmadan, Evde Masaj hizmeti almış oluyorsunuz. Arzu ederseniz İstiklal caddesindeki kendi yerime gelerek de masaj yaptırabilirsiniz.

Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere, bir çok masaj eğitimlerine katıldım.

Aldığım Eğitimler;

İSMEK: ( Temel Masaj Teknikleri )

Çankaya Mesleki Eğ. Kurumları: ( Klasik İsveç Masajı, Thai, Shiatsu, Refleksoloji, Hamile Masajı ve Sıcak Taş Masajı )

Gençlik ve Spor Bakanlığı: ( Spor Masajı )

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi: ( Cilt Bakımı, Yüz Masajı )

Lotus Ayurvedic – Goa/Hindistan: ( Kundalini Masajı )

Centro Metamorfose – Rishikesh/Hindistan: ( Tantra Masajı )

Bilgi ve randevu için alttaki telefon numaramdan irtibat kurabilirsiniz.

Telefon: +90 532 565 82 65

 

İsterseniz alttaki YouTube kanalımdan, kendime ait masaj videolarımın tamamına göz atabilirsiniz.

youtube.com/coskunkaya

Uyguladığım masajlara ait bazı videoları aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Hindistan’da aldığım Hamile Masajı eğitimindeki hocam.

Hamilelik Masajı

Gebeliğin ilerleyen aylarında ortaya çıkan hem bedensel hem de ruhsal değişim ile birlikte, hassas bir döneme girilmekte. Hamileliğin son 3-4 ayında omurgaya binen yükün artmasıyla birlikte bel, omuz, kalça, sırt ve boyun bölgelerinde ağrılar ve gerginlikler meydana gelebilir. Özellikle bel, boyun, baş ve sırt, devamında ise el, kol, ayak ve bacak bölgelerine yapılan masaj, hem gerginliklerin azaltılmasına hem de zihinsel bir rahatlamaya yol açar. Hafif tempoda ve fazla baskı yapılmadan uygulanan bir Masaj ile yorgun kaslar gevşer, kan dolaşımı artar, vücutta biriken toksinin atılımı kolaylaşır, duygusal sıkıntıların giderilmesine yardımcı olur. Gebelik Masajı ile hamilelik sürecinde beden postürünün ve hormonların değişmesiyle birlikte anne bedeninde ortaya çıkan yorgunluk azaltılır. Kas ve kemik dokusunun rahatlatılması için belli aralıklarla Hamilelik Masajı yapılması anneyi hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahatlatır. Böylece anne daha huzurlu ve sağlıklı bir gebelik dönemi geçirir.

Hamile Masajı Nasıl Yapılır ?

Baş bölgesi yukarıda olacak şekilde 45 derecelik bir açı ile sırtüstü yatırılır. Bu şekilde ayak ve bacak bölgesine ritmik hareketlerle, masaj yağı ile masaj uygulanır. Parmak uçlarıyla friksiyon yapıp, kasları hafifçe ovarak gevşemesini sağlarsınız. Ayak bileklerinde oluşan şişliklerin giderilmesine de katkı sağlanır. Yine bacaklardaki gerginliği ve ağrıları azaltmak için hafifçe sıkma ve sıvazlama hareketleri kullanabilirsiniz. Bu şekilde yatarken, bacaklardan sonra kollara da aynı hareketleri uygulayabilirsiniz.

Daha sonra sandalyenin sırt kısmı yüzünüze bakacak şekilde oturarak, başınızı öne doğru eğip kollarınızla destekleyin. Bu pozisyonda sırt, omuz, boyun ve baş bölgesine masaj uygulayabilirsiniz. 10 parmağınızın ucuyla sırtta dairesel hareketler çizerek ovun. Omuz kısımlarına sıkma ve esnetme hareketleri uygulayın. Yine aynı şekilde boyun ve baş kısmında da hareketlere devam edin. Ortalama 45 dakika ile 1 saat arası yeterli bir süredir. Masöz, Masör ya da bilgisi olan birine uygulatabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yüz Masajı başlıklı makalemizde Cilt Masajı, yüz masajı fiyatları ve yüz masajı istanbul hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

One Response so far.

  1. Sevil dedi ki:

    Teşekkürler bilgiler çok faydalı. Şu an daha 3 aylık hamileyim, ilerleyen dönemlerde mutlaka masaj hizmeti alacağım sizden. İyi çalışmalar.

Scroll Up