Home » Masaj Çeşitleri » Hamile Masajı

Hamile Masajı

Gebelikte MasajGebeliğin ilerleyen aylarında ortaya çıkan hem bedensel hem de ruhsal değişim ile birlikte, hassas bir döneme girilmekte. Hamileliğin son 3 -4 ayında omurgaya binen yükün artmasıyla birlikte bel, omuz, kalça, sırt ve boyun bölgelerinde ağrılar ve gerginlikler meydana gelebilir. Özellikle bel, boyun, baş ve sırt, devamında ise el, kol, ayak ve bacak bölgelerine yapılan masaj, hem gerginliklerin azaltılmasına hem de zihinsel bir rahatlamaya yol açar. Hafif tempoda ve fazla baskı yapılmadan uygulanan bir Masaj ile yorgun kaslar gevşer, kan dolaşımı artar, vücutta biriken toksinin atılımı kolaylaşır, duygusal sıkıntıların giderilmesine yardımcı olur.

Hamile Masajı Nasıl Yapılır ?

Baş bölgesi yukarıda olacak şekilde 45 derecelik bir açı ile sırtüstü yatırılır. Bu şekilde ayak ve bacak bölgesine ritmik hareketlerle, masaj yağı ile masaj uygulanır. Parmak uçlarıyla friksiyon yapıp, kasları hafifçe ovarak gevşemesini sağlarsınız. Ayak bileklerinde oluşan şişliklerin giderilmesine de katkı sağlanır. Yine bacaklardaki gerginliği ve ağrıları azaltmak için hafifçe sıkma ve sıvazlama hareketleri kullanabilirsiniz. Bu şekilde yatarken, bacaklardan sonra kollara da aynı hareketleri uygulayabilirsiniz.

Hamilelikte masajDaha sonra sandalyenin sırt kısmı yüzünüze bakacak şekilde oturarak, başınızı öne doğru eğip kollarınızla destekleyin. Bu pozisyonda sırt, omuz, boyun ve baş bölgesine masaj uygulayabilirsiniz. 10 parmağınızın ucuyla sırtta dairesel hareketler çizerek ovun. Omuz kısımlarına sıkma ve esnetme hareketleri uygulayın. Yine aynı şekilde boyun ve baş kısmında da hareketlere devam edin. Ortalama 45 dakika ile 1 saat arası yeterli bir süredir. Masöz, Masör ya da bir yakınınıza uygulatabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yüz Masajı başlıklı makalemizde Cilt Masajı, yüz masajı fiyatları ve yüz masajı istanbul hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

One Response so far.

  1. Sevil dedi ki:

    Teşekkürler bilgiler çok güzel