Home » Masaj Çeşitleri » Full Vücut Masajı

Full Vücut Masajı

Tam Vücut MasajıKlasik İsveç Masajıyla aynıdır aslında. Full Vücut Masajı ayak ucundan başa kadar tüm kas gruplarına uygulandığı için adına Tam Vücut Masajı denilmektedir. Bir çok masajın karışımından meydana gelir. İçerisinde İsveç, Thai, Shiatsu ve Refleksoloji masajı hareketleri bulunur. İnsanı en çok rahatlatan masajdır aslında. Benim favori masajlarımdan birisi Thai Masajı, diğeri ise Tüm Vücut Masajı 🙂 Kendinizi uzman bir Masörün ellerine bıraktığınızda, fazlasıyla memnun kalacaksınız. Özellikle çok yorgun olduğunuz zamanlarda yaptırmanız yerinde olacaktır.

Full Vücut Masajı Nasıl Yapılır ?

Klasik masajda olduğu gibi, bütün vücut masajında da yerde, masaj sedyesinde veya yatakta yapılabilir. Çıplak vücuda masaj yağları uygulanan masaj, 60 ila 90 dakika arası sürmektedir. Kişinin fiziki yapısına göre orta ve yarı sert şiddette yapılması tavsiye edilir. Eflöraj ile başlanılan masajda, petrisaj, perküsyon, presyon, vibrasyon gibi teknikler ve çeşitli hareketler ile kişinin maksimum düzeyde rahatlatılması sağlanır. Kol ve bacaklarda bazı esnetme ve gerdirme hareketleri de uygulanabilir. Özellikle avrupa ülkelerinde de Full Body Massage adı ile oldukça yaygın olan bir masaj çeşididir. İstanbul veya yakın bölgelerinde Full Vücut Masajı Hizmeti almak için iletişim bölümünden irtibat kurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Rahatlatıcı Masaj başlıklı makalemizde masaj ile rahatlama, rahatlatan masaj ve rahatlatıcı masaj istanbul hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

3 Responses so far.

  1. Tolga dedi ki:

    Eşime masaj yaptırmak istiyorum bana ulasirmisimiz

  2. Metin dedi ki:

    Eşime masaş yaptırmak istiyorum ve güvenilir olması gerekiyor

  3. Mehmet dedi ki:

    Eşime tam vucud masajı hediye etmek istiyorum. Nasıl be nerde yaparsınız bilgi Rica ediyorum